تحلیل تلویزیون هوشمند و قشنگ 40F6450

هوشمند و زیبا 40F6450ال جی

فرقی نمی‌کند کجا باشید، همین که دسترسی برق شهری داشته باشید و کمی وقت، سعی می‌کنید چیزی برای دیدن پیدا بکنید ، این چیز، می‌تواند فیلم زیبا حادثه ای پر و پیمان باشد و یا مستند، از جای این سیاره آبی. می‌توانیم اخبار را پی گیری کنیم و یا بـه هوا خواهی تیم محبوبمان شادمان یا ناآسان شویم. تا اینجای کار تمام چیز عادی ست، اما وقتی حرف از دست دادن برنامه های محبوبمان می‌شود، یا چیزهایی که رفیق داریم ببینیم و نمی‌دانیم کدام روز، چه ساعتی پخش می‌شوند؟ و یا حتی چه شبکه ای پخشش می‌کند؟ تکرار دارد؟ کسی آن ساعت هست تا برنامه را ضبط نماید و . . .

این‌ها گوشه ای بسیار عادی از عادات تلویزیونی ماست، عاداتی که با روزافزون شدن وسایل هوشمند دارند رنگ می‌بازند و بهتر می‌شوند و سهولت ما برای دسترسی بـه اتفاق‌های دلخواهمان بیشتر می‌شود. در این میان، مجموعه سامسونگ معرفی سری هوشمند خود، همین عادت‌های ما را هدف قرار داده و محصولات ی تولید می‌کند که روز روز محدودیت‌های زیادتری را از جلوی پای ما بر می‌دارد، آنچه در ادامه می‌آید یادداشت کوتاهی بـه یکی از این مـدل ‌هاست که پسوند هوشمند را یدک می‌کشد.

طراحی و ساخت

فارغ از میزان هزینه ای که برای خرید یک تلویزیون باید کرد و یا کدام شرکت بهترین پنل های صفحات نمایش را تولید می‌کند یکی از پارامتر های با اهمیت انتخاب، طراحی است. F6400 هوشمندانه حس یکپارچه بودن را شما القا می‌کند و در نگاه اول متوجه دو تکه بودن پایه آن نخواهید شد. قاب در تمام ضلع‌ها یکسان است و برخلاف مد ‌های گران قیمت هم خانواده محل قرار گیری لوگو هیچ تغییر فرمی در قاب ایجاد نکرده است. تیز نبودن چهار گوشه قاب را می‌توان سعی هوشمندانه سامسونگ برای فاصله گرفتن از طراحی خشک و جدی رایج در تلویزیون‌ها است. نوع نگاه سامسونگ به پایه این تلویزیون در خور توجه است، چرا که بیننده را در ابتدا اغوا می‌کند اما در اصل پایه ای دو تکه است؛ سری ی که ابتدا تلویزیون وصل می‌شود شبیه نیم دایره ای ناقص است که یکپارچه از پلاستیک خشک ساخته شده و امکان اتصال پایه ضربدری نقره‌فام خود را فراهم می‌کند و سطح ارتباط فوق‌العاده خیلی پایه میز تلویزیون هیچ استرس ‌ای نخواهید داشت؛ هرچند که این مـدل جزئی از بین رده های Full HD، هوشمند و سه بعدی بازار است اما باید اقرار کرد که سامسونگ بیش از آنچه برخی از تولید کنندگان برای پایه وقت صرف می‌کنند تلاش کرده است. ممکن است نتوان طراحی F6450 را نمونه های گران قیمت تولید شده توسط سامسونگ مقایسه کرد چرا که قطر تلویزیون جایی بین خوب و معمولی است و از حرکت‌های عجیب سامسونگ برای کم کردن ضخامت بدنه خبری نیست. اما باریک شدن قاب دور تصویر و رنگ سیه‌فام آن بسیار شایان توجه است. در کنار این دو عنصر، سطح قابل دید بدنه تماما از پلاستیک براق ساخته شده و در قشنگ یی آن تأثیر به سزایی دارد. این قاب سیاه زمانی که بـه لبه ها می‌رسد بوسیله لایه ای شیشه مانند در برگرفته می‌شود تا بـه سطح پلاستیکی بدنه در پشت برسد. هرچند باید اضافه کنیم که راهکار های زیست محیطی سبب شده سامسونگ به جای مصرف از رنگ‌های پاششی از فناوری تزریق دوگانه مصرف نماید و در نتیجه از ترکیبات آلی فرار (VOC) در روند تهیه و تولید هیچ استفاده‌ای نشده است. علاوه بر این، نتیجه کار تا 90% قابل بازیافت است. تصور می‌کنیم تا سال‌های متمادی از این مزیت لذت ببرید.

در پشت این قاب قشنگ ، شما در سمت راست خود محل نصب کاب ل برق دستگاه را خواهید دید و در سمت چپ، در میانه بالایی محل تمام اتصالات F6400 است که سطحی متمایز دارد و مربعی است که در کناره و تمام سطح آن درگاه های زیاد این محصول قرار گرفته است. در کل شما چهار ورودی HDMI و سه درگاه USB 2.0 انضمام ورودی‌های کامپوزیت و کامپوننت خواهید داشت؛ در کنار این‌ها ورودی کابل شبکه قرار دارد و خروجی ولوم اپتیک، خروجی صدا و دربعضی برای بیشتر کردن برد ریموت کنترل که در ادامه بـه آن خواهیم پرداخت. سه درگاه USB در کنار قرار گرفته‌اند و برخلاف ال‌جی که حتی در مـدل ‌های گران قیمت، شما حرفی در مورد جزئیات و جریان برق نمی‌بینید در این محصول خواهید دید که هر سه آن‌ها 5V بوده، یکی از این سه درگاه 1A و دو درگاه دیگر 0.5A می‌باشند که بدین معناست که شما راحتی می‌توانید هارد را تنها به یکی از این درگاه ها متصل بکنید . محل قرار گیری ورودی‌های HDMI نیز بعد از درگاه های USB در کناره سطح است جز یکی که در سطح مربع شکل جا گرفته است.

بیرون از جعبه

چیزی که در شروع خوشایند به نظر خواهد رسید احترامی است که بعد از باز کردن بسته بندی محصول متوجه آن خواهید شد. در ابتدا شما بخش میانی پایه و دو جعبه را خواهید دید که یکی محتوی چهار عینک است و جعبه بعدی حامل ریموت کنترل جادویی، باتری، تقویت کننده IR و پد ویژه پاک کردن صفحه خواهد بود.


چهار عینک موجود در این بسته بندی طبق سنت همیشگی سامسونگ، مجهز تکنولوژی سه بعدی نوع Active است. این عینک‌ها مـدل ی به نام SSG-5100GB می باشند . واقعا از نظر کیفیت نمی‌توان تمایزی بین آن‌ها و مد سال قدیم ‌ی SSG-4100GB قائل شد. در کل کیفیت نمایش 3Dنیز نه بسیار محسوس، ولی به صورت ملایم نسبت مدل قبلی پیشرفت داشته است. هرچند که هنوز علت برخی محدودیت‌ها طراحی کلی آن در عین جذابیت کمی پیچیده است.

ممکن است نکته ای که در ابتدا باید بـه آن اشاره کنیم هوشمند بودن این تلویزیون است. سامسونگ تلاش دارد تا هاب هوشمند خود، پنج محیط گسترش داده شده و رابط‌های کاربری طراحی شده تأثیری هر چه بیش‌تر در تلویزیون‌های هوشمند داشته باشد. این هاب تمام آنچه از تماشای تلویزیون داریم را عوض می‌کند. شما اجازه جستجو و دسترسی به محتوای بصری قابل توجه ی را می‌دهد آن هم با دسترسی سریع بـه توصیه های بی شمار لحظه ای برای تماشا، دسترسی برنامه های قابل مصرف در تلویزیون‌های هوشمند و در کنار آن، شما می‌توانید داستانی و یا فیلـم و موسیقی مورد علاقه خود را در شبکه های اجتماعی هم به اشتراک بگذارید. اگر این‌ها کافی نیست، می‌توانید هر آنچه که عکس زیبا و آهنگ و فیلم جالب دارید را بین گوشی موبایل ، رایانه شخصی، لپ تاب، تبلت، دوربین عکاسی و ... جا جا بکنید . این که بتوانید با تلویزیون خود از وضعیت آب و هوا خبر شوید و یا صبح در کنار اخبار صبحبعضی ، ترافیک تهران را چک بکنید قابلیت کار آمدی است و روز به روز بـه تعداد برنامه های قابل استفاده بـه زبان فارسی اضافه می‌شود. شما از طریق اینترنت Wi-Fi و یا وسیله کابل LAN می‌توانید تلویزیون خود را اینترنت وصل بکنید و از امکانات هوشمند آن لذت ببرید. هر چند که وجود فناوری انحصاری AllShare در آن به شما کمک می‌کند تا به سادگی با اتصالبقیه لوازمی که در پیش گفته شد محتوای مورد نیاز خود را در تلویزیون مصرف بکنید .

تلویزیون,صوت تصویری,ال جی,لوازم دیجیتال,لوازم خانگی جدید,لوازم خانگی مدرن,تلویزیون جدید,لویزیون ال سی دی,طراحی تلویزیون,ساخت تلویزیون,خرید تلویزیون,جدیدترین تلویزیون ها,sاخت تلویزیون جدید,فروشگاه تلویزیون,انواع تلویزیون,تلویزیون 2014,تلویزیون 2013,برق دستگاه,برق تی وی,مدل تلویزیون

/ 0 نظر / 47 بازدید